Březen 2013

Oblíbené písničky

31. března 2013 v 21:15 | Jane |  Písničky
Ahojky,
toto je přehled mých oblíbených písniček samozřejmě od Beatles :D Plánuji, že tento článek budu psát každý měsíc, ale ještě nevim :)
1) Blackbird
2) Here comes the sun
3) Something
4) In my life
5) Your mother should know
6) The fool on the hill
7) And I love her
8) I´m looking throught you
9) I'm down
10) It wont be long

A vaši oblíbenci? :D

Perný den

30. března 2013 v 7:33 | Jane |  Filmy Beatles

Perný den (Hard Day's Night)


Jeden obyčejný den v životě nejslavnější hudební skupiny všech dob. Legendární Beatles ve svém prvním celovečerním filmu. Britský film (1964). Hrají: J. Lennon, P. McCartney, R. Starr, G. Harrison, W. Brambell a další. Režie Richard Lester. Celý film je v angličtině s českými titulky.
Píše se rok 1964 a rokenrol je králem. Čtyři kluci z anglického Liverpoolu - John Lennon, Paul McCartney, George Harrison a Ringo Starr jsou jako skupina Beatles celosvětovou senzací. Beatles mají zahrát na vyprodaném koncertě v Londýně, na který jedou vlakem. Zde se k nim připojí Paulův dědeček, který překáží, ruší a způsobuje různé komplikace. Když jim jejich manažer uloží za domácí úkol odpovídat na dopisy fanoušků, raději utečou a jdou se bavit do twist-klubu. Následující perný den Beatles prožívají v rušném prostředí televizního studia, zkoušky se střídají s útěky před obdivovatelkami, tiskové konference s úniky do anonymity. Ve sledu bláznivých příhod a hudebních sekvencí film ukazuje, co všechno Beatles dokázali stihnout v jeden koncertní den.
Pamětníkům není nutno tento snímek dlouze představovat, mladší generaci stačí pouze připomenout, že je obrazem nejslavnější hudební skupiny všech dob ve skvělé formě. Film těží z ohromné popularity Beatles a zároveň ukazuje dobu, v níž se tato legenda zrodila. Beatles si ve filmu zahráli sami sebe: miláčky šílících fanoušků a fanynek, autory proslulých songů, a především mladé, nespoutané kluky, kteří s chutí rebelují proti přísným manažerům a nervózním režisérům. Richard Lester natočil film dokumentárním způsobem, ponechal hercům prostor pro improvizaci a zachytil atmosféru koncertů i zákulisí. Zajímavé postavy, vtipné dialogy a především nestárnoucí písničky v podání jedinečných Beatles působí stále svěžím dojmem a dokáží i po letech okouzlit.Hey Jude vs. Beautiful Boy

29. března 2013 v 18:22 | Jean |  Písničky
Hey Jude X Beautiful boy
Tyto dvě písně, každá od jiného Beatla, mne zaujaly poté, co jsem si přečetla knihu John, kterou Vám představila Jane, a zjistila jsem jejich rozdílnost. Předtím jsem věděla, že jedna je pro Juliana a druhá pro Seana, věděla jsem, že jednu napsal Paul a druhou John, věděla jsem i že jedna je napsaná ještě za éry Beatles a druhá byla na posledním albu později zavražděného Johna, na albu Double Fantasy.
Ale netušila jsem, jak moc smutný je jejich historie, původ a souvislosti (teda dle mého názoru).
John Lennon se 9.listopadu 1966 setkává s japonskou kontroverzní umělkyní Yoko Ono a netrvá dlouho, se do ní zamiluje a od své manželky Cyn a pětiletého syna Juliana opouští a s Yoko se stěhuje do Londýna. Nebudu teď rozebírat, co se dělo pak, jaký vliv měla, či neměla Yoko na skupinu, ale důležitý je pro tento článek hlavně maličký Julian. Nejen že v té době přišel o otce, kterého obdivoval a miloval, ale byl i nucen se ptát vlastní matky co dělá jeho táta v televizi s tou ženskou v posteli (Bed Peace-Bed in, John a Yoko,1969) a čelit všem možným komentářům ohledně jeho, které John pronášel (například, že se Julian objevil v nevhodnou dobu jako gin z láhve) sice tyto poznámky moc nechápal, ale věděl, že o něj otec nestojí. Každopádně se tak stalo a zdrcennou Cyn navštívil z bývalé party jen Paul McCartney. Ostatní, jak se Cyn domnívala, se báli čelit Johnovu vzteku z její podpory ale Paul se Johna nebál a objevil se na Cyniném prahu s rudou růží a říkal :"Cyn, je mi líto, co se stalo. Tohle neni správný, nevim co se to s Johnem děje." údajně i Cynthii říkal, jak ostatní ve skupině Yoko otravuje na zkouškách, jak do všeho mluví a zmínil se i o jeho rozchodu se Jane Asherovou. V tom smyslu i zažertoval, že by se se Cyn mohli vzít. Paul měl Juliana rád a před Johnovým odchodem se mu věnoval kolikrát více, než jeho rodič. Říká se, že z té doby je více fotografií Juliana s Paulem, než Juliana s Johnem. Cestou do Kenwoodu (sídla Lennonových) přemýšlel o Julianově nejisté budoucnosti a začal vymýšlet nějakou povzbudivou píseň na jeho adresu. Začal slovy Hey Jules, které později proměnil v Hey Jude, což mu znělo lépe.
Poté ji s ostatními nahrál a stvořil tak nejhranější Beatlovskou píseň všech dob. I přes svou délku (něco přes 7 minut) bylo jejích kopií prodáno něco přes 7 miliónů.
Paradoxem této písně je i to, že si John při jejím prvním poslechu myslel, že je Hey Jude o něm.
Pro mne je ovšem nejhorší to, že Johnovu synovi byl nucen útěšnou píseň napsat Paul a jeho vlastní otec toho sám nebyl schopen.


HEY JUDE V DALŠÍM POKRAČOVÁNÍ


Ask me why

27. března 2013 v 19:51 | Jane |  Písničky
Tato skladba vznikla pravděpodobně v roce 1962 převážně z Johnova pera. Je to prostá píseň píseň o lásce z repertoáru z Cavern klubu a poprvé ji Beatles hráli v rozhlasovém programu BBS Teenagers Turn 11. června 1962. Je to jedna ze čtyř písní, se kterými 6. června 1962 přišli na první natáčecí frekvenci do studia EMI na Abbey Road v Londýně, ale George Martin s ní nebyl spokojený. Byla znovu natočená v únoru 1963 a v Británii vyšla na druhé straně singlu Please Please me.

John

27. března 2013 v 17:52 | Jane |  Knihy
autor: Cynthia Lennon
počet stran: 321
body: 10/10
moje hodnocení: Tato kniha je plná zajímavých informací nejspíš proto, že ji psala Johnova manželka Cynthia Lennon. Já osobně jsem se od knihy nemohla odtrhnout až do té chvíle, kdy na scénu přichází Yoko Ono (vážně ji zrovna moc nemusim:)).

Diplom

27. března 2013 v 17:42 | Jane |  O blogu
Pěkný že? Strašně moc děkuji :D

Adminka

24. března 2013 v 21:02 | Jane |  O blogu
Ahojky lidičky,
Ode dneška tu budou dvě adminky já a Jean, která mi bude pomáhat se články.
A jinak moc děkuji za komentáře a návštěvy. :D

Kiss your favorite BEATLE!

23. března 2013 v 17:21 | Jane |  The Beatles

Tak co, kterého byste políbili vy?

Yoko Ono and The Beatles

16. března 2013 v 14:02 | Jane |  The Beatles
úryvek z rozhovoru Yoko Ono:
http://musicserver.cz/img/48800.jpg
Vdova po Johnu Lennonovi, Yoko Ono trvá na tom, že není zodpovědná za rozpad kapely Beatles. Tvrdí, že ona i John se jen velmi těžce vypořádavali s tím, že z toho byla obviňována a dodnes poznává nenávist fanoušků. Pro Daily Mail prohlásila : " Byla jsem z toho obviňovaná hned od začátku. Lidé se mnou odmítali mluvit, anebo byli drzí a hrubí. Bylo to těžké a moc mně to bolelo. Mohla jsem se otočit a utéct, ale to bych nikdy neudělala. Každý den jsem si připomínala jaké mám štěstí. Potkala jsem muže, kterého jsem milovala, netrpěli jsme hladem, nebyli jsme nemocní. Jen tohle nás tížilo a museli jsme oba v sobě najít sílu to potlačit. A vlastně to byla dobrá škola. Beatles byli skupinou čtyř mužů. Velice silná čtveřice. A věřte mi, že ani já bych je nedokázala zlomit. A ani jsem nechtěla. Rozešli se, protože dosáhli vrcholu a čekali na ně nové začátky. Chtěli to tak. "

Co si o tom myslíte vy??

20 nejlepších hitů

12. března 2013 v 14:35 | Jane |  Písničky

články

11. března 2013 v 15:13 | Jane
Ahoj
Ne, že bych neměla nápady na články, je toho spousta, co tu ještě nemám, ale říkala jsem si jestli byste nechtěli nějaký konkrétní článek. Tak dyštak pište komentáře. V nejbližši době sem budu dávat článek o knize od Cynthie Lennon-John a mám knihu od Johna-Nanebepění ale nevim jestli ji sem mám dávat. Vaše názory prosím do komentářů. Díky :D

nejoblíbenější písničky

2. března 2013 v 18:08 | Jane |  Písničky
Ahojky, tohle jsou moje momentálně nejoblíbenější písničky od Beatles.

1) In my life
2) For no one
3) All you need is love
4) Magical Mystery Tour
5) I've just seen a face
6) The night before
7) Ticket to ride
8) Lucy in the sky with diamonds
9) Another girl
10) I want to hold your hand

A co vaše oblíbené písničky?? Pište do komentů...