Duben 2013

animace

26. dubna 2013 v 17:30 | Jane |  The Beatles
OK takže z těch animek fakt nemůžu :)


Tady to máte..

25. dubna 2013 v 21:18 | Jean |  Povídky
Pravdivě o pravdě
Odhodila jsem si vlasy z čela a uvítala diváky klasickým pokřikem "Posaď se, Ameriko!" nad mou hlavou zářila obrazovka s jménem mého vysněného pořadu PRAVDIVĚ O PRAVDĚ. Pořad v televizi pro hvězdy rocku, který jsem si vysnila. Vysnila jsem si ještě něco. Spíše někoho. A, už přichází! Bože! Neviděla jsem ho už tolik let!
Stiskla jsem Paulovi ruku a nechala se od něj letmo políbit na tvář. Paul McCartney se rozvalil do mého příjemného křesla a já breptla "Tak…Paule…" můj hrdina se spolu s publikem zasmál a řekl "Tak…Maggie…" usmála jsem se a zčervenala. On je sladký, i když mu je pětačtyřicet! Uvítala jsem ho "Paule, vítejte v mém pořadu…jste si vědom rizika, kterému jste se vstavil?" věděla jsem, že jsem jenom pustila vodu na jeho mlýn. Pohodil vlasy a sebevědomě odpověděl " Tedy, nebyl jsem zcela připraven na tak krásnou moderátorku, ale s pravidly vašeho pořadu jsem obeznámen."
Opominula jsem tuto poznámku a začala "Mám tu první otázku…ještě ale připomenu Paule naše pravidlo pravdivě o pravdě…tady se nesmí lhát ani s maličkostmi. Pokud vím, za to, že dnes budete pravdivě vypovídat dostanete od sponzora slušnou částku. Takže ať se vás zeptám na cokoli, musí to být pravda." Paul se zasmál a odpověděl "A to máte vůbec ověřeno? Že nelžu?" přikývla jsem "nebojte, my máme své způsoby.." Paul se bizardně zkroutil do křesla a zaječel "Ale ne! Oni používají laser!" publikum zařvalo smíchy a já je přerušila "Tak Paule, začneme už do těch nejtěžších otázek…KDY JSTE MĚL PRVNÍ SEX A S KÝM?" četla jsem z tabulky na kolenou. Naše otázky nám dalo publikum už předem, některé jsem přidala i já.
Paul se tajemně usmál a šeptl "To se bude královna zlobit…." Usmála jsem se "To si myslí, že byla vaše první?" tak, a teď na mne Alžběta zanevře….to ti nedaruju, Paule!
McCartney se zasmál a odvětil "To ne, ale byl jsem ještě pod zákonem…tuším…patnáct, mi mohlo být? Zhruba, nevím přesně…bylo to v Německu a moje dívka se jmenovala Doris…zas nevím.. je to už tak dávno…" byl v rozpacích. Cítila jsem to. Na Paulovi člověk všechno pozná. Ostře jsem vypálila "To je pravda, v těch hordách dívek, co jste měl, se nějaká Doris ztratí, že?" náš pořad byl pověstný svou upřímností. Lidem se to líbilo. Bohužel jsem si ale nadělala spoustu nepřátel v šoubyznysu. Paul se nedal a odsekl "Doris neztratím nikdy. Poprvé, je poprvé." Oplatil mi to, a já si už musím dávat pozor. Přečetla jsem další otázku "Dobře…tahle je z pánského publika Kolik jste jich měl? To je celkem adekvátní…vzhledem k situaci…" Paul se usmál a řekl "No, na prstech dvou párů rukou by se určitě nespočítali. Já nevím,, já je opravdu nepočítal…ale řekl bych, tak tři, čtyři…stovky?" lidé tleskali a já viděla ve tvářích mužů obdiv.

Nápad

24. dubna 2013 v 19:51 | Jean |  O blogu
Ahoj lidi,
mám takový nápad na oživení blogu. Dostala jsem inspiraci na takový "příběh" . Bude o tom, jak byl Paul pozván do pořadu jménem Pravdivě o pravdě. Musí odpovídat jenom pravdu a odhalíme spoustu věcí....
Tak co?? Chcete ochutnávku??
Vaše Jean

Legendární vražda Johna Lennona - část 2.

20. dubna 2013 v 13:11 | Jean |  John Lennon
Mark David Chapman
Se navždy zapsal do dějin svým činem.
Navždy se zapsal do srdcí všech, kteří byli nějak spjati s Beatles.
Tím, že na Johna vypálil pět ran se proslavil způsobem, jaký se nám, Beatleamaniakům, i každému normálnímu člověku z duše příčí.
Každé dva roky, po svém uvěznění, žádá o propuštění a o zproštění viny člověk, který zabil muže s tak prostými úmysly jako bylo přinést mír celému světu a otevřít oči všem lidem na planetě.
Mark se narodil 10.května 1955 v americkém Texasu a jeho život je opředen tajemstvím. Z různých filmů, článků a dat jsem se dozvěděla, že Mark byl odjakživa rozpolcená osobnost, bral drogy, utíkal a zase se vracel domů, opouštěl a zase přicházel do škol, kde byl podle jeho samotného, obětí šikany. Ani doma to neměl lehké. Jeho otec se choval ka matce hrubě a ani na svoje děti (Marka a jeho sestru Susan) nebyl přílišně milý. Dalo by se teoreticky říct, že měl Mark s Johnem mnoho společného. Nelehké dětství, boj s drogami, potřeby lásky a míru pro všechny, nejistou sebou samým, manželku japonku, BEATLES a mnoho dalšího.
Mark nicméně vyrůstal s Beatles, zbožňoval je a uctíval Johna jako boha. Mark byl křesťan, v jeho případě jako ve všem, velmi fanatický a tak se na Johna nesmírně zlobil, když slyšel jeho výrok, že "Beatles jsou větší než Ježíš".
Na střední škole se seznámil se svou pozdější přítelkyní, Jessicou a nějaký kamarád mu právě tam doporučil knihu Kdo chytá v Žitě. Mark se na ni upnul a zcela se viděl v jejím hlavním hrdinovi, Holdenu Caufieldovi.
Mark vystřídal mnoho zaměstnání ale nejlepších výledků dosáhl u YMKy, když pomáhal s opuštěnými sirotky z vietnamské války. Staral se o ně jako asistent a i u nich, i u zaměstnavatelů byl velice oblíbený.
Časem se u něj objevovaly sebevražedné sklony a pocity méněcennosti či neschopnosti.Začal se léčit se schyzofrenií na Havaji kde žil i se svou manželkou (japonsko-americkou) Glorií. Nemoc se u něj projevovala v přestávkách a jakmile se už měsíc neozvala, z léčebny ho propustili.
Mark na Havaji zůstal a také tam se naučil střílet (kvůli zaměstnání hlídače).
Už dlouho si pohrával s myšlenkou zabít někoho známého a už i jednou navštívil Dakota v New Yorku, kde čekal na Johna.
Chapman mnohokrát řekl, že na místě Johna Lennona mohli být i Johnny Carson nebo Elizabeth Taylorová.
Mark se brzy rozhodl pro Johna a skutečně se 6.prosince 1980 do "velkého jablka" vydal aby Johna zavraždil.
V New Yorku se ubytoval v jednom z bezpočtu hotelů a koupil si zbraň a to revolver Cahrter Arms, pár nábojů a den před vraždou i Johnovo nové album Double Fantsy na podpis, protože sám chtěl ještě před tím, než ho zabije, získat lennonův podpis.
Ten den, 8.12.1980 si Mark koupil ještě za zbývající peníze knihu Kdo chytá v Žitě a jako věnování ostatním lidem na desky napsal Holdenu Caufieldovi od Holdena Caufielda, toto je moje výpověď. Čekal na Johna před jeho domem dva dny, až se ho, pozdě večer dočkal.
Kolem páté hodiny se John s Yoko odebrali do studia a Mark konečně spatřil svého idola. Strčil mu do ruky pero a nechal si podepsat desku. Během toho je vyfotil i fotograf a nechal nám tak hrůznou připomínku toho, že ti dva se orpavdu setkali a jak šílené je pomyšlení, že John mu laskavě podepsal desku a Mark mu pak laskavě provrtal plíce.
Nicméně v deset hodin večer Mark stále čekal před Dakotou na Johna až se vrátí ze studia a dočkal se.
Ihned poté, co Yoko zašla do domu, Mark se otočil a vystřelil na Johna pět smtelných ran.
V klidu za zvuků výkřiků Yoko a přivolávání policistů si pak sedl na obrubník a četl si Kdo chytá v žitě.
John se mezitím stačil ještě dopotácet ke schodům a strážnímu domu zachroptěl "Postřelili mne." pak upadl do bezvědomí aběhem několika minut ztratil víc jak 80% krve. Podotýkám, že 50% je smrtelná hranice.
Než přijela policie, zeptal se ještě vyděšený strážný Lennona "Víte, kdo jste?" podle všeho prý John jenom něco zamumlal a znovu omdlel. Kulky mu provratly levé rameno a plíce. V autě policie zemřel a v nemocninci byl jen prohlášen za mrtvého. V případě ztráty tolika litrů krev se prostě nedá nic dělat.
JOHN LENNON ZEMŘEL NA HEMORSAGICKÝ ŠOK DNE 8.12.1980.
Mark David Chapman se později doznal, že toho lituje, a že Johna vlastně zabít nechtěl. Chtěl jen zabít ikonu, kterou John představoval.
Ikonu lásky a míru.

Legendární vražda Johna Lennona

12. dubna 2013 v 21:00 | Jean |  John Lennon
Krátký život skvělého zpěváka, nadaného spisovatele, vynikajícího kytaristy ale i nešťastného člověka, příšerného táty a ještě horšího partnera. Zkráceně řečeno : KRÁTKÝ ALE JEDINEČNÝ ŽIVOT JOHNA LENNONA.
John Lennon se krátce před rozpadem Beatles seznámil s umělkyní Yoko Ono kterou zbožňoval jako matku, uctíval jako ženu a miloval jako milenku. Yoko změnila v Johnově životě úplně všechno. Od vztahů s kamarády, přes názory na hudbu až po poměr s bývalou manželkou Cynthií a synem Julianem (kdoví, jestli také ne bývalým). A tím, že Yoko bral i na zkoušky a nahrávání s sebou a že Yoko rozhodně nedržela jazyk za zuby, se začaly ve světoznámé skupině objevovat rozbroje a neshody. Nedlouho poté, The Beatles naposledy uspořádali soukromý koncert na střeše své nahrávací společnosti Apple a poté už nastal ten sudný den, kdy se rozpadli.
Každý ze členů, byť méně, nebo více zdrcen ze ztráty blízkých přátel se vydal svou cestou.
Paul se stáhl ze společnosti na farmu na ostrůvku u břehů Anglie se svou rodinou, který se rozrotla o manželku Lindu, dcery Heather, Mary-Ann a Stellu-Ninu a později i syna Jamese Louise. Nedlouho poté se ovšem vzchopil a založil novou skupinu Wings.
George se vydal na soukromou kytarovou dráhu a orientoval se na indickou hudbu. Nicméně nebyl tak slavný a neobjevoval se tolik v novinách jako Paul s Wings nebo John se svými výstřelky s Yoko, ale byl stále v obraze.
Ringo se také dál zabýval hudbou ale byl ještě víc v pozadí, jako vždy, kvůli jeho negativnímu vztahu k fanouškům a zápornému postoji ke slávě. Věnoval se spíše rodině.
John se jako obvykle objevoval v novnách se svými výstupy, Bed-in y a rozhovory v pytli, nejvíce. S Yoko vystupovali proti válkám, skládali protiválečné písně a tak podobně. Byli zkrátka velice aktivní, rozhodně nezaháleli.
V předešlém článku Hey Jude vs. Beautiful Boy jsem vám říkala, jak to bylo s nenarozenými dětmy Johna a Yoko. Zkrátka Sean se narodil, John se úplně stáhl ze společnosti a pět let se staral jen o syna.
Každopádně mu jednou už asi scházela popularita, nebo chtěl skládat, kdoví, prostě už konečně vydal daslší desku Doble Fantasy.
Opusťme na chvilku Johna a začněme s druhou hlavní postavou této události, k Marku Davidu Chapmanovi.

O MARKOVI CHAPMANOVI SI POVÍME V DALŠÍM POKRAČOVÁNÍ

Jane Asher-narozky :)

5. dubna 2013 v 17:12 | Jane

Jupíííííí, je to tady Jane Asher má 67. narozeniny.

Všechno nejlepší Jane. :)

Byla opravdu moc hezká že?? :)


S Pauliem :))
Roztomilý pár :)

A dnes :)))

Hey Jude vs. Beautiful Boy

1. dubna 2013 v 21:57 | Jean |  Písničky
Hey Jude X Beautiful Boy
Poté, co jsem Vám zde nastínila vznik Hey Jude, podle slibu, bych Vám měla ještě nastínit Beautiful Boy.
A udělám to.
Yoko Ono s Johnem přišli během svého vztahu celkem o čtyři společné děti. Traduje se, že to bylo kvůli heroinu, se kterým tak rádi oba experimentovali, že to bylo kvůli marihuaně. Nikdo nikdy nezjistí už, proč Yoko v šesté měsíci poprvé potratila. Přece před tím porodila zdravou dcerku (Kyoko) , ne? Tak proč, s Johnem tolikrát potratila?
Kdoví.
Každopádně, jejich páté společné dítě, živé a zdravé spatřilo světa onoho magického dne, 9.října, přesně v den, kdy měl mít jeho otec třicátépáté narozeniny. Ten den a respektive to datum se Johnovým životem proplétá až podezřele často. Devátého dne v prosinci roku 1980, byl zastřelen, 9. dne měsíce října roku 1940 se narodil, a 9. dne měsíce října roku 1975 nejen, že vyhrál svůj spor s vládou a mohl zůstat v USA, jako zákonný občan, ale dokonce mu Yoko Ono porodila dítě. Co dítě, syna! Johnův druhý syn Sean Ono Taro Lennon se narodil přesně v den narozenin svého otce a získal si tak Johnovu nehynoucé lásku navždy. Yoko s Johnem byli nadšeni.
John se nicméně po Seanově narození zcela stáhl ze společnosti a stal se, jak tomu sám říkal, "mužem v domácnosti". Pečoval o svého synka a až o pět let později vydal nvou desku, Double Fantasy, která ho stála život.
Na ní byl i singl Beutiful Boy (nebo Darling Boy), právě o Seanovi.
Když jsem si poprvéposlechla tuto píseň, brečela jsem. Když slyšíte, s jakou láskou a něžností John zpívá malému Seanovi a jak mu šeptá:"Good night Sean." , jenom snad někdo, kdo o Beatles vůbec neví, nic nepocítí.
Ta píseň je vlastně ukolébavkou, něžnou ukolébavkou naplněnou láskou pro Seana. jeho otec mu v ní zpívá, ať se uloží ke spánku, azšeptá svou modlitbičku, a nebojí se příšer.
Ta píseň je spolu s Let it Be a hey Jude jediná od Beatles (Beautiful je od Johna a Yoko, jako jednotlivců, ale vy víte, jak to myslím), jediná, která mne dokáže rozbrečret.
Pro mne je hrozné, že John svého prvního syna de facto ignoroval a Seana zahrnoval láskou, jakoby si snad říkal, že tak smaže to, že se před tím nevěnoval Julianovi. Ale nesmaže, Johne. Nesmaže.
John nebyl schopný Julianovi věnovat jedinou píseň (mimo Lucy in the Sky with Diamonds, ale ta je jenom o obrázku od Juliana a Good Night, ale tu stejně nazpíval Ringo a John se v ní ní neangažoval) a Seanovi věnuje tak nádhernou píseň, která je mimochodem stejně jako Good Night, ukolébavkou jeho synovi.
No není to k smíchu?
No, nemá cenu, šťourat se v tom, co John svým dětem udělal, nebo neudělal, ale pro mne zůstává Beautiful Boy navždy jen bolestnou připomínkou toho, jak se John k Julianovi ošklivě choval.