Červen 2013

Žlutá Ponorka

29. června 2013 v 20:52 | Jean |  Filmy Beatles
Žlutá ponorka (Yellow Submarine)

Děj této hravé a dětsky miloučké poučné pohádko-komedie začíná v záhadné podvodní zemi Pepřenii (Pepperland). Veselá hudbu milující země si žije v poklidu se všemi svými obyvateli a strostou, Starým Fredem a nejrůznějšími roztodivnými potvůrkami (v dobrém slova smyslu). V čele této země stojé Kapela Osamělých Srdcí Seržanta Pepře (Sgt.Pepper's Lonely Hearts Club Band). Jednoho dne, kdy všichni obyvatelé poslouchají vystoupení Kapely Osamělých Srdcí..., zaútočí na ně armáda Modrých Hnusáků, v čele s Jeho Milostí Modrostí, poradcemm Modrým Maxem a létající rukavicí. Jeho Modrost má v úmyslu nechat zmodrat celý svět. jeho motto zní "Pamatujme, že obloha je modrá. Zítra bude modrý celý svět!". Pomocí svých nohsledů, vojáků a Jablkáčů, rukavicí a čtyřhlavým buldogem ovládne Pepřenii, promění obyvatele v sochy, zničí květiny, starostu nechá zajablkovat a užívá si života v modré Pepřenii. Ještě před tím, než starosta upadne do spánku soch, pomůže Starému Fredovi (kterému říká Mladý Fred) nalodit se do Žluté Ponorky a pošle h pro pomoc. Jedinou záchranou, která pro Pepřenii a její obyvatele existuje, je HUDBA.
Starý Fred se tedy vydá na cestu. Dostane se náhodou až do Liverpoolu, kde najde v melancholii se topícího Ringa Starra. Když společně v jeho obrovském domě najdou i Ringovy přátele Johna, George a Paula, nalodí se všichni na Žlutou Ponorku a odplují směr Pepřenie. Jelikož ale ani Starý Fred neví, jek se tam dostat a řízení Ponorky si stále ještě osahává, jízda je plná náhod, zvratů a překvapeních (jeko třeba cestování v čase apod...). Přes moře-času (kde budou cestovat zpět a dopředu časem), vědy (tam narazí na pana Nikoho- Ph.D.Jeremyho Hillary Boob a vezmou ho s sebou), příšer (tam se Ringo ztratí a opět najde), ničeho, hlav (zde vystoupí z Ponorky), děr (zde se najde cesta do Pepřenie a zde Jeho Modrost zajme pana Nikoho) a po moře zeleně se dostanou až do Pepřenie. Tam si najdou staré uniformy členů Kapely Osamělých Srdcí... a oživí hudbou nejdříve starostu, poté celou Pepřeii. Květiny rozkvetou, ledé ožijí ale nakonec nastane konečná válka mezii Modrými Hnusáky a hudbou (Beatles). John najde způsob, jak vyhrát a porazí rukavici pomocí písně ALL YOU NEED IS LOVE.
Poté se už ostatní Modráci i s Jeho Modrostí vzdají a Beatles oživují pravé členy Kapely Osamlěých Srdcí (což jsou vlastně jejich dvojníci). Všechno skončí šťastně a na konci se objevují skuteční Beatles. Nabádají tam populaci, aby si dávali pozor na Modré Hnusáky, a že mají být opatrní na vzácnou hudbu.
Žlutá Ponorka mne okouzlila typickým anglickým humorem, veselostí, svou absurditou a krásnými karikaturami Beatles. Celý film až na konečnou scénu je kreslený, ale proto, že je opravdu vydařený, to vůbec nevadí. Samozřejmě nechybí perfektní doprovod v podobě hudby Beatles (např. Nowhere man, Yellow submarine, When I'm sixty-four, All you need is love, Eleanor Rigby..). Opravdu doporučuji, vhodný film je to ale jen pro ty, kteří mají velkou představivost a nebojí se novot, avantgardy a originality, kterou Yellow Submarine olývá. Z deseti bodů bych Žluté ponorce dala 8,5 :-)

Další blahopřání

19. června 2013 v 20:40 | Jean |  O blogu
Takže, někdo tady má narozeniny. Není to Paul McCartney. Je to někdo, kdo měl to štěstí a má narozeniny den po svém hrdinovi. Je to moje dobrá kámoška, správkyně tohoto blogu a skvělá Beatlinka, JANE!
Takže, Jane, přeji Ti všechno nejlepší, hodně lásky a spoustu dalších lete, během nichž tě budou provázet naši milovaní BEALTES!!LíbajícíMrkající

NAROZKY NEJVĚTŠÍHO MUZIKANTA VŠECH DOB

18. června 2013 v 14:39 | Jean |  Paul McCartney
Sir James Paul McCartney, jinak známý jako Paulie, slaví 71. narozeniny. Přeju mu všechno nejlepší, hodně zdraví a hlavně spoustu dalších cen, hitů a dalších turné, nahrávání aplatinových desek. VŠECHNO NEJ, PAULIE!


Paul McCartney-narozky :)

18. června 2013 v 6:37 | Jane |  Paul McCartney

Happy Birthday, Paul!


DÁREK PRO PAULA

17. června 2013 v 22:23 | Jean |  Paul McCartney
Vstoupila a pro mě se zatočil svět. Bože, ta byla tak nádherná. Elegantně proplula kolem stolu, kde jsem seděl a já na ní zíral dál, jak jde do zadní části hospody. Sedla si z mého dohledu a já se nakláněl tak intenzivně, že už si toho John všiml a přestal štěbetat se svou holkou, hodil po mě citron z koly a houkl "Na co to brejlíš?" jeho hlas mě vytrhl ze sna, který pro mne ta dívka na okamžik znamenala a vrátil mne na zem. Zíral jsem na něj neschopen slova. George mi sáhl na čelo a zašeptal "Kluci, já se bojim, nešlehnul sis dneska nějak moc, Paulie?" ostatní se rozesmáli ale já jen setřásl jeho ruku z čela potřesením hlavy a napil jsem se rumu, co jsem měl před sebou.
Ta dívka, to byl pro mne v tu chvíli kus světa. Byla tak nádherná. Blonďaté vlasy jí splívaly v dlouhých spirálách až do půle zad, tmavé kaštanové oči mě uhranuly a její hruď se pyšnila aspoň takovejma čtyřkama. Přišla s nějakou kamarádkou a objednaly si. Než jsem stačil něco podniknout, Ringo se přidal k popichování a já ho ani nevnímal, jak se mě ptá, jestli jsem prodělal nějaký šok, nebo jsem prostě duchem pryč. Nevnímal jsem ani holku, kterou jsem si pro dnešní večer vybral a omluvil se "Jdu si odskočit." vstal jsem a urovnal si sako. Právě jsme dokončili koncert 'Konečně!' a utekli jsme Brianovi na chvíli si odpočinout do hospody a obšťastnit pár holek ale když přišla ona, moje záměry se úplně přemístily na jiný cíl. Udělal bych v tu chvíli všechno, jen aby se mnou prohodila slovo.

Když jsem konečně dospěl k jejímu stolku, vyrušil jsem jí z rozhovoru s číšníkem, který jí a její přítelkyni přinesl kolu s rumem. Měl jsem sto chutí ho popadnout za flígr a vyhodit, ale počkal jsem, dokud si mě nevšimly. Zvedla oči od stolu a upřela na mě ty nádherné oči. Pozvedla obočí a já prohodil obvyklou větu "Smím vám dneska zaplatit pití, dámy?" její tvář zůstala kamenná, ne dokonce zlostná. Její přítelkyně se na mě otočila a mě to trošku potěšilo, když mě poznala "Paul McCartney?" já přikývl a opřel se o roh jejich kóje. Podal jsem jí ruku a řekl tak nejpřívětivěji, jak j jsem dokázal "Paul, teší mě" stiskla mi ji ale jen zamručela "Nina." Pak už se znovu podívala na její kamarádku, jíž jsem stiskl ruku jen mimochodem, myslím, že se jmenovala Lily. Byl jsem popravdě dost zaskočený, Nininým přístupem, ale už od první chvíle, kdy jsem ji uviděl, my bylo jasné, že ona bude jiná.

Už je jeden den

17. června 2013 v 14:12 | Jean |  Paul McCartney
Už jen jeden den
.......................
A BUDEME MOCI SLAVIT!
Už se nemůžu dočkat, až si zítra pustím Perný den, poslechnu si všechny písně Paula a budu děkovat bohovi za to, ž enám dal a uchovává tak neuvěřitelného hudebníka!
Ještě přesně nevím, jak to olsavím, ale nějak podobně, jak jsem popsala v 3-4 řádku.
Jak oslavíte JEHO narozeniny vy?

soutěž

1. června 2013 v 13:17 | Jane |  O blogu
Ahoj lidi, zapojila jsem blog, do soutěže o nejlepší blog, takže by se nám hodily hlasy-pokud se vám blog líbí, tak určitě hlasujte :) na http://karinka28.blog.cz/1305/soutez-o-nejlepsi-blog-1-1-kolo
Děkuji :)