Příběh

7. srpna 2013 v 15:12 | Jane |  Povídky
Ahoj, omlouvám se, že jsem se tak dlouho neozvala, ale to víte, jsou prázdniny a asi nikdo nemá moc času na blogování.
Dneska vám přináším příběh, který jsem napsala, tak doufám, že se bude líbit, ale jestli ho někdo zkopíruje, tak ať si mě nepřeje!!!


Jane Asherová byla půvabná zrzka se zelenýma očima a smetanově bílou pletí. Její rodiče zemřeli při autonehodě když jí bylo 12 let a ona žila u matčiny kamarádky Louisy a jejího manžela Harolda Harrisona spolu s jejich dětmi-Louisou a Georgem. Nejlépe si ale rozuměla s Georgem, vlastně to byli nejlepší kamarádi. Když bylo Jane 19 let přestěhovala se ke kamarádce Lucy.

Jane seděla v kavárně a čekala na Lucy, když najednou zaregistrovala docela pěkného vysokého kluka s tmavými vlasy a hnědýma očima. Provázela ho pohledem, když se najednou otočil a usmál se na ní. Jane rychle sklonila hlavu. Naštěstí v tu chvíli přišla Lucy. "Na co vejráš?" zeptala se. Jane jen pokynula k neznámému klukovi. "Hmm docela ujde" řekla Lucy a tázavě se podívala na Jane. "Co je?" zeptala se Jane. "Tobě se líbí?" zeptala se Lucy a pokynula hlavou ke klukovi. "Děláš si srandu? To určitě zase nějakej namyšlenej floutek" odfrkla si Jane. "Hele není to George?" zeptala se Lucy. Jane se koukla tím směrem a viděla George i s tím klukem jak jdou směrem k nim. "Ahoj" řekl George, když došli ke stolku. "Tohle je Paul McCartney, seznámili jsme se ve školním autobuse Paule tohle je Jane Asherová a Lucy Taylorová. Paul se usmál. "My půjdem za Johnem" řekl George a strčil do Paula aby se vzpamatoval. "Jo a mimochodem Paul jede s námi do Paříže" řekl George. Jane přikývla a usmála se na Paula. "Tak zatím" řekla. Když kluci odešli obrátila se Jane na Lucy "Viděla jsi to co já?" "Jo dva nádherný kluky" odpověděla Lucy a usmála se. "Dva?" ptala se zmateně Jane. "No myslim, že George je taky kluk…nebo ne?" zasmála se Lucy. Jane se rozesmála. "No George je kluk a hezkej taky, ale ten druhej…" "Je taky hezkej jestli jste si nevšimla slečno Asherová" zakřenila se Lucy
"Hele Georgi" řekl Paul po dlouhém mlčení "Jane někoho má?" George se na něj podíval "Hmm… já vlastně nevim, ale myslim, že ne….proč?" "Jen tak, to bude stejně zase nějaká fiflena, na ty já mám štěstí" řekl Paul a díval se před sebe. "Ale ta Lucy není špatná" řekl Paul. "No to není špatná, ta je přímo příšerná" řekl zamračeně George. "Proč nechápal Paul "Protože za mnou pořád dolejzá" "Aha" řekl Paul a měl co dělat aby se nesmál.
Jane si právě objednala čaj, když přiběhla její spolužačka Jess Montrouseová, která měla předat Jane a Lucy vzkaz od Johna Lennona, aby hned přišly. Lucy se okamžitě zvedla, ale Jane zůstala sedět, neměla na Johna vůbec náladu. Nakonec ji ale Lucy přinutila. "Lennon si ze mě snad dělá srandu" prskala cestou za Johnem. "Ale prosim tebe, třeba vážně něco potřebuje, co proti němu máš?" snažila se jí uklidnit Lucy. "Já? Já proti němu nic nemám, ale jestli nám řekne nějakou kravinu, tak přísahám, že ho zabiju!!!" vrčela Jane. Najednou se Lucy zastavila "Hele teď mě něco napadlo". Jane se na ni tázavě podívala. "No bude tam George a ten…, kruci jak se to jmenoval? "Paul" připomněla jí Jane. "Správně, Paul" usmála se Lucy. "No a co? Tak tam budou" povzdechla si Jane. Lucy zvedla oči v sloup "Prosim tě, kašli na to jdem!"
George se chystal zazvonit u Johnových dveří, když Paul řekl "Hele co ty tady dělají?" "Kdo???" zeptal se nechápavě George, otočil se a když uviděl Jane v doprovodu své nejlepší kámošky Lucy zvedl ruku a zamával jim. "Ahoj" řekla Jane, když konečně došli až k nim. "Co tady děláte?" zeptal se George a zamračil se na Lucy, ta si toho ale nevšimla a řekla "John nás sem pozval". "Seš si jistá ,že ta pozvánka byla i pro tebe? Zeptal se George a přimhouřil oči. Lucy zalapala po dechu. Jane George praštila "Au!!" zaúpěl George "Co děláš??!" "Musíme si promluvit" řekla Jane, vzala ho za ruku a odešli pár metrů od ostatních. "Georgi, sakra co to mělo bejt???" zeptala se Jane. "No a co jako? Ona do naší party nepatří a ty to víš." Řekl navztekaně George. "A Paul ten tam najednou patří? Ty tam svý kámoše mužeš mít a já ne???" Odsekla Jane. "Můžeš tam mít přátele, ale ne ty, co podlejzaj" Jane se zamračila "Nemůžeš přece.." "Ale můžu" řekl George, otočil se a byl zpátky u Lucy a Paula. "Lucy" začal "Měla bys jít pryč, to je schůzka naší party a do ní ty nepatříš. Lucy se otočila na Jane, která se na to koukala s nakloněnou hlavou a nenávistně přivřenýma očima. "Fajn" řekla Lucy. Šla k Jane a řekla jí "Myslim, že dneska budeš spát u svýho nejlepšího kámoše George co?" řekla jedovatě a odešla. Jane přišla k Georgovi "Děkuju ti ty idiote" řekla a aniž by zazvonila vešla do Johnova domu. Paul se podíval na George "Jdeme!" , to bylo jediné, co řekl.

Tak to je jediné, co zatím mám. Doufám, že se vám to aspoň trochu líbilo, protože já jsem prostě na psaní levá. :)
S láskou Jane

 
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 BeatleGirl BeatleGirl | Web | 7. srpna 2013 v 17:32 | Reagovat

Super! Skvele! Pokračuj! Je to zaujímavé... :-D

2 Johny Johny | Web | 7. srpna 2013 v 21:30 | Reagovat

Levá jo??? tak to bych chtěla vidět někoho pravýho, protože je to suprový.

"Ale ta Lucy není špatná" řekl Paul. "No to není špatná, ta je přímo příšerná"
Z toho prostě nemůžu :DDD

3 Johny Johny | Web | 7. srpna 2013 v 22:28 | Reagovat

Teď (protože zrovna píšu povídku) mě zrovna napadla rada, pozor na opakování slov stylu :řekla/řekla atd. Když píšem ve škole slohovku, tak můžeme použít jen jedno slovo JE, pokud je tam víckrát, tak jde známka o stupeň dolů. Takže jen tak pro info. Neber si to nějak zle, to vůbec ne ;)

4 Jane Jane | E-mail | Web | 8. srpna 2013 v 8:39 | Reagovat

[3]: Díky za upozornění, tohle je zrovna můj problém to opakování :)

5 Johny Johny | Web | 8. srpna 2013 v 11:13 | Reagovat

[4]: Já s tím mívám taky občas problémy. prostě když píšu,tak musím mít klid a na nic jiného nemyslet. Ani nevíš, kolik mi to dá práce (ale víš, taky píšeš ;) tak cca dvě tři hoďky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama