Září 2013

John a Cyn aneb NEJLEPŠÍ PÁR - III.

20. září 2013 v 18:49 | Jean |  John Lennon
Abych uspokojila vaše touhy o nových článcích a odvedla vaši pozornost od Janiného odchodu (prozatimního!!) jsem připravila další pokračování příběhu o lásce Johna a Cynthie.

"Na tobě ten dort začíná být taky vidět, Lennone.." sykla, otočila se a v salvě smíchu směřovaného k Johnovi odešla. John byl jejím činem velmi zaskočen. Myslel ,že si nechá všechno líbit. Myslel, že je tichá myška. Pletl se.
Čtrnáctého června se měla konat školní slavnost. Cyn matka pomohla s šaty. Byly překrásné. Světle smetanové s tmavě modrou stuhou pod prsy. K tomu si vzala pěkné lodičky a modré šperky od otce. Vypadala "Božsky…." Šeptl si pro sebe John, když jí uviděl přicházet. Ředitel dovolil Quarrymen, aby na slavnosti zahráli pár písní a kluci se právě připravovali za pódiem. Cynthia se o té novince dozvěděla teprve před chvílí "Cože? Ten nevychovanej drzej spratek bude hrát na pódiu? On umí vůbec vzít kytaru do ruky?" své kamarádky tím rozesmála, ale John ji opravdu velmi urazil.
John přiběhl před mikrofon. Po něm následoval Paul, malý chlapec s tmavýma očima ale šikovnými prsty na kytaru, Colin se posadil za bicí, Pete měl valchu a další dva chlapci se přidávali na kytary. Quarrymen byla velká skupina. John zahlaholil "Přeju všem tady pěknej večír, teda těm, co už se neoddávaj milostnejm hrátkám na školních záchodcích…těm na záchodech jenom upřímně závidim a doufám, že se k nim brzo přidám…." jakýsi učitel Johna varoval "Lennone, první napomenutí. Dvě a jdeš z pódia!" John mrkl "Jistě, pane Cromwelle...tak, jak všichni víte, jmenuju se John Winson Leprd, hraju na kytaru a spolu s Paulem McŠaramantním a Erikem Blahosklonným a Roddersem Vlezdoprdelkou. Colin, Prstový mistr, víte, co myslím, dámy, nás bude doprovázet na bicí. Len Kudrnáč nám udá takt svou basovou strunou a už dost keců, raz, dva tři!"


Warning !!!

16. září 2013 v 19:10 | Jane |  O blogu
Ahoj, je mi strašně moc líto, že jsem teď nic nepsala na blog, ale znáte to škola, kroužky a blablabla. Chci vám strašně poděkovat, protože jak jste si všimly tak jsme překročily 2000 návštěv, což je absolutně skvělé :) Ale mám tu jednu moooc špatnou zprávu, myslim, že na blog teď nebudu delší dobu chodt, pač nemám čas a poslední dobou ani náladu, takže bohužel. Taky přemýšlim, že odejdu úplně a přenechám blog Jean a pokud by nechtěla pokračovat tak ho smažu. Prostě nevim no, tak snad se to nějak vyvrbí...

Výlet

11. září 2013 v 20:53 | Jean |  O blogu
Zdravím všechny.
Chtěla bych se s Vámi podělit o můj zážitek z 7.9.2013 jeli jsme na vástavu MARILYN MONROE do Prahy (!!!!) bylo to nádherné. Měli tam spousty jejích krásných fotek, článnků, úryvkl z filmů, novin, její deníky, básně, šaty, boty, prostě nááádhera, nad náádhery. Možná si říkáte, co t o má co dělat na blogu o Beatles. Počkejte. Jako suvenýry tam měli jen pár placek, pár pohledek a tobylo skoro vše. Žádné plakáty, nebo podobně. Tak jsme šli trošku zklamanní, že jdeme domů bez památky na Marilyn ale v Nerudově ulici jsem narazila (hledala jsem kluky celou cestu na ražský hrad, ale to je fuk) na antikvariát. Na jeho dveřích měli plakát. Kopii upoutávkového plakátu na koncert Beatles v Londýně. Byl podepsaný všemi členy ale sakramencky drahý (500,- nevím jak na vy, ale já prostě na to prostředky nemám :( ) každopádně jsem vešla dovnitř a ptsala se prodovačky, zda tam nemá ještě něco klukama. Přinesla mi knížku a pohled. Nemohla jsem odolat a uškemrala taťku. Obojí mi koupil. Sám si ještě pořídil plakát Marilyn za 600,- tak nám ta paní dala ten můj pohled s klucíma normálně za 40,- zadarmo :-D
Jsem s tím výletem moooooc spokojená, protože na závěr jsme ještě potkali restauraci Paul. Jakoby to bylo znamení. Všechno nasměřovalo tomu, že Beatles jsou prostě správjná volba :-D
P.S.: Moc děkuju taťkovi ta tu knížku. je úúúžasnáá.

Cynthia Lennon

10. září 2013 v 21:42 | Jean |  John Lennon
Zdravím všechny, dnes píšu trochu později, ale lepší něco, než nic. ;)
Dnes je výnamný den. Významný den je proto, že dnes slaví své 74.narozeniny moje nejoblíbenější partnerka (manželka) ze skupiny Beatlů. Je to CYNTHIA POWELL (LENNON). Tato krásná (ať si říká kdo chce co chce, je nádherná), silná, tolerantní žena byla manželkou Johna Lennona. Manželství s ním bylo složité, ale to neznamená, že nešťastné. S Johnem se poznali kolem roku 1957-58 na Liverpool Art Collage School. V knize John, kterou sama napsala, krásně popisuje jejich seznámenní, kdy nafoukaný floutek vpadl do třídy a půjčoval si od ní pera a štětce. S Johnem je spojovaly rány z dětství, zájem o umění a citlivé duše. Bohužel John i Cyn potřebovali v partnerství silnou polovičku (oba vyrůstali ve stínu silné osoby - teta Mimi a maminka Cyntihe, jjíž jméno mi uniká). V počátcích vztahu z mého názoru se milovali vášnivě a silně. Společně chodili na výstavy, společně objevovali nové stránky společnosti díky tomu druhému (cynthia byla z Hoylake-"snobka", John byl z chudé části Liverpoolu-"flákač"), spolu utráceli drahocenné peníze, Cynthia se snažila Johna udržet na škole, John jí seznamoval s kamarády. Myslím, že lidé říkající, že Cyn a John měli Juliana z flašky whiskey a sobotní noci (to říkal John, když byl s Yoko), v hrdlo lhali. John Cyn zbožňoval. Dopisy, co jí z Hamburku posílal jsou nádherné, i kdž jí během Beatlemanie podváděl, stejně se k ní vracel. Už jenom to, že s ní zůstal a přitom měl kolem sebe tolik dívek na výběr, znamenalo, že ji miloval. Každopádně se jim narodil John Julian Charles Lennon, známý jako Julian Lennon.
Odběhla jsem od toho, že díky její síle a trpělivost a loajalitě je moje hrdinka a já jí celým srdcem přeji spousty dalších let, lásku a hlavně snad konečně trochu odpočinku od toho, že je součástí Lennonovy legendy.
♥LOVE YOU CYNTHIA ♥

John a Cyn aneb NEJLEPŠÍ PÁR - II.

5. září 2013 v 19:32 | Jean |  John Lennon
Už nechtěl tak snadnou kořist, jako představovaly. Musel teď dobývat. A Cynthia byla skvělá příležitost. Nejen že ho vzrušovala, ale dalo se s ní i hezky povídat. Stejně jako on byla krátkozraká, ale odmítala nosit brýle. Společně se bavili tím, jak neumějí přečíst věci napsané na tabuli. Jednou přišel John na hodinu písmařství, kam chodila i Cynthia. Přezdíval jí Miss Hoylake a Miss Powell. Zvlášť se mu líbila, když si nechala narůst delší vlasy a ten den, kdy přišel do učebny písmařství, měla Cynthia obzvlášť krátkou sukni. Sedl si za ní. Ještě se neznali. Uprostřed hoiny jí John poklepal na rameno a řekl "Čau, já jsem John" řekl to jakoby mimochodem, jako by ho vlastně obtěžovalo se představovat a přišlo mu divné, že se o něj Cynthia nezajímá sama. "Cynthia" špitla ona a poslouchala učitele dál. Za tu hodinu si od ní půjčil štětec, barvy a kelímek. Neměl nic. Byl naprosto nepřipravený. "Floutek jeden nafouňenej…" pomyslela si Cynthia, zatímco si balila věci. Zvonilo na oběd. Pospíchala s kamarádkou Phyl do jídelny. Na talíř si dala steak s brambory a čokoládový dort. Jejich jídelna byla snad jedna jediná v Anglii, z které se vám nechtělo blít. Posadily se na obvyklé místo v koutě a povídaly si. Cynthia po chvíli zpozorovala Johna, který seděl o dvě řady dál. Každou chvíli k ní zabloudil pohledem a koukal na ní. Přitahovala ho. Cyniny a Johnovy oči se střetly a Cyn se odvrátila jako první "Proč na mě kouká?" zeptala se zmateně Cyn. Phyl se otočila "Kdo?" John už se nedíval. Když odnášely tácy, John šel kolem s partou kamarádů Colinem, Petem a dalšími a prohodil "Tak co dnes bylo k obědu, dámy?" dívky mu odsekly steak s bramborama a John strčil do zbytku dortu malíčkem "Slečna Powellová by se měla krotit s těmi dorty, začíná to být vidět.. .aby jste nepřišla o titul Miss Hoylake.." varoval ji a se smíchem. Cynthii se to v nitru dotklo ale v klidu odložila tác, nabrala trošku čokolády do ruky a praštila Johna dortem přes obličej "Na tobě ten dort začíná být taky vidět, Lennone.." sykla.

Jo, jo, trošku jsem si Cynthiu upravila, Pete nechodil do Umělecké školy s Johnem, roky jsou špatně...blalba.. mám prostě fiktivní příběh.. A MÁ BEJT? :-D :-P ;) :) Ne, vážně, vím, že to není pravda, ale baví mne tvořit iluze.

Nejoblíbenější písně

3. září 2013 v 21:17 | Jean |  O blogu
Tak, pokud nebude Jane vadit, že použiji její nápad, chtěla bych se Vám svěřit, jaké jsou mé nejoblíbenější písně Beatles.Vy mi pak na oplátku můžete napsat Vaše ;) :)
1)Baby It's You
2)Boys
3)Chains
4)Do You Want To Know a Secret?
5)Please Please Me
Teď Vy..:-)

Anketička

1. září 2013 v 20:11 | Jean |  O blogu
ÚžasnýTo jsem na vás zvědaváÚžasný
Kdyby to bylo jiné, hlasujte prosím pro to, které je třeba 2.NEJ ;) a kdyby jste chtěli, napiště to NEJLEPŠÍ, když ta není, do komentářů :-)

Information

1. září 2013 v 20:07 | Jean |  O blogu
Zdravím všechny, od rádia. Sedím u rádia a čekám, až v úderem 20.hodiny začne pořad Beatlemania na rádiu Region ( na Vysočině 87,9 - 90,1 Fm) je to fakt dobrý pořad, každou neděli od osmi do devíti večer. Ve čtvrtek v noci je repríza. Vede ho ředitel jediného oficiálního Beatle fanklubu http://www.beatlemania.cz/cs/Hlavn%C3%AD_str%C3%A1nka .
Včera jsem si také koupila nové tričko s AbbeyRoad ;) je úža!