Říjen 2013

Halo?

31. října 2013 v 21:29 | Jane |  O blogu
Jane volá Johny, Jane volá Johny...copak se stalo s tvým blogem?? Jednoho dne jsem se šla podívat, co tam máš novýho a najednou se mi tam objeví nápis: Blog "johnys-blog" nenalezen... tak teda nevim...
A jinak jsem (jak vidíte) zpátky a jelikož mi dochází nápady,(já vim, že je toho ještě strašně moc, co tu nemáme) chtěla jsem vás požádat, jestli byste mi nemohli napsat, jaký článek chcete...
zdraví Jane.

Nový článek.. NO JASNĚ, ŽE NEBUDE STAREJ...

15. října 2013 v 18:54 | Jean |  Filmy
Jelikož mám teď čas (jsem nemocná), můžu teď psát člíánky. A mezi Vašimi skvělými nápady mne i napadl můj a tudíž, že tu ještě nic není v sekci Filmy. A přitom je jich s Beatlesáckou tématikou tolik!
Tak, předně sem dám ty, co jsou dostupné, co už jsem viděla, abych Vám podala recenzi a pak až ty, které nejsou ani ke stažení a jsou to spíše propadáky.


NOWHERE BOY
 • Tento senzační film by každý fanda skupiny The Beatles měl vidět.
 • Jde o film pojednávající o ranném mládí Jonhna Lennona. Hlavními zápletkami a děj příbehu jsou jeho složité vztahy v rodině. Předně s jeho matkou, rozpustilou Julií a konzervativní tetou Mary Elizabeth "Mimi".
 • John prožívá zklamání, nové vztahy, totální pohlcení hudbou, založení skupiny Quarrymen a další zajímavosti.
 • Ačkoli nepojednává o zrovna veselé záležitosti, jde o film v celku legrační, protože Mimiin sarkazmus a Johnův osobitý humor k sobě skvěle pasují a není nouze o skvělé hlášky.
 • alší vynikající věcí na tomto propracovaném a velmi citově naplněném filmu je HUDBA. Naprosto skvělý doprovod děje v podobě hitů typu A hard headed woman od Wandy Jackson, klavírových fantazií Jerryho lee Lewise a raných skladeb dvojice Lennon/McCartney je prostě něco překrásného.D
 • Film je velmi citově založený, herci jsou vynikající (mezi nimi i oslavovaná Kristin Scott Thomas..), prostředí přesvědčivé, humor dostačující, zápletka fantastická, film se drží jasných pravd a ne teorií , je podle skutečnosti a bez přidávání zbytečných perliček.
 • Další věc, kterou oceňuji na Nowhere boy je stoprocentní obsazenost ANGLICKÝCH HERCŮ. Proto pokud se na film podívát angliky, neuslyšíte žádný pitomý americký přízvuk, ale čistou angličtinu s přísměsí liverpoolského nádechu (jeden z herců je skutečně Liverpoolan)
 • Film je mnou osobně hodnocen 90% (jediné, co mi vadí, že i když je tam zmínka o Stuartovvi sutcliffovi a i o nové škole, kam John chodí, není tam ani slůvko o jeho tehdejší UŽ holce Cynthii.)
 • Informace http://www.csfd.cz/film/264183-nowhere-boy/
 • Ke stažení http://www.uloz.to/xeQ5PRw/nowhere-boy-cz-2009-daniels-avi
BACKBEAT
 • Backbeat je velmi uspokojivě zpracovaný film o příjdezdu skupiny Beatles do Hamburku, o jejich tamních dobrodružstvích a narůstající slávě.
 • Film je spíše zaměřen na děj, než na to, aby celý výsledek vypadal dobře. Oproti Nowhere Boy připomíná Backbeat neučesaného šmudlu. Není to špatný film, vážně není, ale nenechá na Vás takový citový dojem, jako Nowhere boy.
 • Zaměřen je hlavně na vztah Sturata a Johna, Stuarta a Astrid Kircherrové a Johna a Astrid. Ale já jsem alespoň lépe poznala, co kluci mohli asi v Hamburku zažívat. Je to realistický film a drží se pravděpodobnosti. Žádné skrývání horších pravd. Což je na něm fajn.
 • Jedná se o film uvolněnější a méně vyšperkovaný. Například děsivé jsou nepodonosti herců se skutečnými členy Beatles. Jsou fakt úplně jiní S vyplazeným jazykem a to si to pak těžko převede na kluky.
 • Hudba se skládá o písních skutečně hraných Beatles v Hamburku.
 • Písně přehrála skupina Backbeat.
 • Podle filmu je hrán i muzikál.
 • Kulisy a kostmýmy jsou autentické, herecké výkony uspokojivé a hudba energická.
 • Hodnocení filmu je u mne asi 50% i když to není hvězda, stejně by to chtělo viět, jestli chcete o Beatles vědět víc ;)
 • Informace http://www.csfd.cz/film/12141-backbeat/
 • Ke stažení http://uloz.to/xAa4BG3/backbeat-1994-dual-cz-aj-nomad1205-www-primavidea-cz-avi
Příště Two of Us a Zrození Beatles ;)

John a Cyn aneb NEJLEPŠÍ PÁR - IV.

10. října 2013 v 21:48 | Jean |  John Lennon
Tak jo, protože je dost těžký vymýšlet nové články, chtěla bych vás poprosit o pomoc. Mohl by někdo z vás zkusit vyslovit názor, na nějaký Beatle-problém, ebo žádost o článek na to a ono téma? Nechci nechat blog zahálet, le potřebuju inspiraci. Aspoň pak sami budete moct co číst ;) díky,
Jean.
P.S.: dám vám sem další pokračování Johna a Cyn, jestli nevadí :)

"Jistě, pane Cromwelle...tak, jak všichni víte, jmenuju se John Winson Leprd, hraju na kytaru a spolu s Paulem McŠaramantním a Erikem Blahosklonným a Roddersem Vlezdoprdelkou. Colin, Prstový mistr, víte, co myslím, dámy, nás bude doprovázet na bicí. Len Kudrnáč nám udá takt svou basovou strunou a už dost keců, raz, dva tři!" spustili svůj rock.
Paul se hned ujal vedení svým sólem v podobě Twentyfight od Eddieho Cohrana. John poté navázal lehkou jazzovou rytmickou instrumentálkou a na konec John a Paul zahráli a zazpívali Ain't she sweet?
Překrásnou píseň, jemnou a zamilovanou báseň o dívce, která na chlapce působí jako bohyně, jen když přechází přes ulici.
John zpíval romantickým hlasem, který jinak, než při písni nevydával, zpíval jemně, jakoby raněné ptáče ze země zvedal. Zpíval o lásce a o překrásné milé dívce. A díval se při tom jen a jen na Cynthiu Powellovou.
Cyn chvílemi švitořila s kamarádkami, ale občas přece jen zabloudila očima na podium, aby se přesvědčila, že tu úžasnou hudbu, která jí proudí do uší, nutí nohy do tance a pumpuje krev do žil, vydává pravdu John Lennon svou kytarou. Byla jím fascinována, Tedy alespoň na chvíli. Opravdu to uměl.
Než ale stačila pořádně poslouchat, o čem zpívá, vyhnal už jejich učitel historie umění Quarrymen do šatny. Cyn rychle odvrátila zrak a přesvědčovala se, že John je jen agresivní sobecký fouňa. Ale po poslechu Ain't she sweet jí to moc nešlo.
"To bylo skvělý…vedli jsme si skvěle, kluci..." pochválil své kamarády John a poplácal po rameni Paula. Colin si balil paličky a zeptal se "Při Ain't she sweet jsi byl během druhý doby trochu pozadu Johnny boy…" Paul se otočil na Johna "To je pravda…" John štěkl "Zmklni…zmklňete oba dva…" než stačil naštvaně odejít, Paul na něj zakřičel "Nepřiznat si chybu znamená nechtít se zlepšovat, Lennone!"
John energicky procházel chodbou, divoce funěl a chtěl někoho praštit "Skrček jeden mrňavá! Co si vůbec myslí?!" mumlal si a praskal klouby. Na rohu školní chodby ho dohonil Pete Shotton "Počkej!" sípal, a opíral se o zeď. John sykl "Fakt jsem vynechával?" Pete přikývl "Ještě jsem neviděl, abys byl takhle nepozornej. To bylo kvůli Miss Hoylake, že jo? Probůh, jenom tuhle ne. Dyť má zuby jak kobyla" odfrkl si. Johnovi se navalila krev do hlavy.Významný den

9. října 2013 v 8:19 | Jean |  John Lennon
Dnes je výnamný den. Přesně před třiasedmdesáti lety jistá Julia v nemocnici Maternity Hospital přivedla na svět chlapce. Svého synka pojmenovala John Winston Lennon.

Začal velice zajímavý život byčejnému klukovi z předměstí Liverpoolu. Ani jeho rodiče, Alfred a Julia, ani jeho teta Mimi, nikdo z jeho blízkých netušil, že tento kučeravý veselý chlapec jednou ovlivní chod celé planety. John vyrůstal jak všichni víme u své tety, protože jeho matka se ho "zřekla" otec utekl do zahraničí a nebyl nidko jiný, kdo by se chlapce ujal. Už tyto děsivé události hned na začátku života ovlivnily jeho osobnost.

Z Johna se po matčiné smrti, po smrti svého strýce, po ztrátě těch nejbližších stal vnitřně zahleděná sobecký agresivní výrostek. Vždy šel proti zdi, neuctíval pravidla, posmíval se všem oficírům.

Ale jeho žvot ovlivnila ještě jedna věc HUDBA. Díky Elvisovi, díky Buddymu, díky Chuckovi a spoustě dalším si zamiloval hudbu a sám jí chtěl tvořit. Kolem roku 1956-57 založil svou vlastní skupinu Quarrymen a hned na prvním vystoupení ho slyšel hrát jakýsi Paul McCartney. Hned druhý den John Paula do kapely přidal. Vzniklo tak nejznámější hudební spojení všech dob- LENNON/MCCARTNEY.

Během let se Quarrymen zformovali do beatové skupiny Beetles, poté Silver Beatles, až na The Beatles. Johns nimi jezdil na turné, po Anglii, do Německa,Švédska.. přineslo to své ovoce. Dostávali nabídky na nahrávání, měli manažera Briana Epsteina, vše se vedlo, ale John chtěl víc.

V osobním životě se mu také dařilo, vzal si za manželku svou dlouholetou přítelkyni Cynthii Powellovou, ta mu porodila syna Juliana a měl spousty důvodů, proč být šťastný. On ale nebyl. Vntiřně byl celý život nespokojený, smutný a zraněý. Ač to nedával najevo, byl opravdu ztracený sám v sobě.

I když za celý život řek a udělal mnoho blbostí a urazil mnoho sobo, zranil hodně srdí, já stále věřím, že uvnitř to byl jenom ten malý ustrašený citlivý chlapec, kterého opustila matka, otec a který věděl, že když dá najevo city, že ho svět rozdrtí.

Nechci a nebudu tady popisovat, jak opustil Cynthiu, nechal Juliana samotného, jak měl Yoko, jak ji podváděl s May Pang (!na vlastní Yočinu žádost!) nebo jak měl s Yoko syna Seana.

Jediné, co tímto článkem řeknu je DÍKY Julie, že jsi nám dala takovou osobnost, jakou byl tvůj syn John.


P.s.: Johne, já ti přeju všechno nejlepší, protože vím, že tu jsi mezi námi a vždycky budeš DÍKY ZA VŠE JOHNE!Help!

1. října 2013 v 20:20 | Jean |  Filmy Beatles
Zdravím, mám pro Vás nový článek o Beatlesovském filmu. (nevím, jak se to skloňuje, sry :D )

Help!
V pořadí druhý film The Beatles, ale co se týče kvality jde asi o film na předposlední příčce hodnocení. Má sice velmi zajímavou zápletku a v celku příjemné postavy ale jak říkají členové Beatles, o tomto filmu, "Mohli tam hrát klidně jiní herci a nevadilo by to, Beatles tam hráli jen kvůli propagaci kapely a filmu." "Byla to ztráta času.." a podobně. Mně osobně se film jakž takž líbil, ale není nejlepší. Až na pár scén je nudný, KLuci tam nemají vůbec prostor prosazovat sebe sama a ukázat se v jiném světle, než v jakém je viděli fanoušci na pódiu. Žádná spontánnost, John tam své hlášky pronáší tak škrobenně, že to je vidět, jak ho nahrávání štve, jsou tam celkově úplně mimo a že své věty říkají jako básičku. Perný den asi nic nepředčí.
Help! je film, s dějem jednak velmi zajímavým, ale velmi spletitým. Hlavní děj je v tom, že Ringo nějakým způsoběm dostal vzácný prsten. Obětní prsten bohyně Kálí, díky němuž ho pronásleduje celá skvadra pravděpodobně indických vyznavačů Kálí. V čele s veleknězem Clangem, Bhutou a dalčími se snaží podle rituálu Ringa natřít na červeno a zabít. Ostatní brouci ho samozřejmě brání (i když ne s takovou vervou, jak by se púředpokládalo, jednou po něm chtějí i to, že si musí uříznout onen prst, kde má obětní prsten.) Za zmínku stojí, že prsten s oním červeným obětním kamenem nelze svléct z Ringova prstenu. Kluci utíkají před indy přes celou Evropu (navšítí i Alpy a Řecko...). Ke konci se ukáže, že Ahme (kněžka) jim pomáhá a snaží se Ringa zachránit. Společně s ní se jim podaří bavit se VClanga a na ostrově v Řecku se konečně daří prsten sundat. Ringo je sice celý politý červenou barvou, ale živý. Film končí rvačkou, mezi obrannou jednotkou beatles a indy. Důležité také je, že Ahme na sebe celou dobu mrkají a Paul má v kněžce zalíbení.
Je tam i pár dalších dějových linií, které nejsou tak důležité, neřeknu vám je, protože chci, aby jste se na film podívali sami a pak si udělali vlastní obrázek. Stojí to za vidění, ale raději si pustím Perný den nebo Žlutou ponorku, než Help!.

Zajímavosti naleznete na http://cs.wikipedia.org/wiki/Help!

Doufám, že vám článek pomůže s Help! a mějte se Beatlesácky ;)