Help!

1. října 2013 v 20:20 | Jean |  Filmy Beatles
Zdravím, mám pro Vás nový článek o Beatlesovském filmu. (nevím, jak se to skloňuje, sry :D )

Help!
V pořadí druhý film The Beatles, ale co se týče kvality jde asi o film na předposlední příčce hodnocení. Má sice velmi zajímavou zápletku a v celku příjemné postavy ale jak říkají členové Beatles, o tomto filmu, "Mohli tam hrát klidně jiní herci a nevadilo by to, Beatles tam hráli jen kvůli propagaci kapely a filmu." "Byla to ztráta času.." a podobně. Mně osobně se film jakž takž líbil, ale není nejlepší. Až na pár scén je nudný, KLuci tam nemají vůbec prostor prosazovat sebe sama a ukázat se v jiném světle, než v jakém je viděli fanoušci na pódiu. Žádná spontánnost, John tam své hlášky pronáší tak škrobenně, že to je vidět, jak ho nahrávání štve, jsou tam celkově úplně mimo a že své věty říkají jako básičku. Perný den asi nic nepředčí.
Help! je film, s dějem jednak velmi zajímavým, ale velmi spletitým. Hlavní děj je v tom, že Ringo nějakým způsoběm dostal vzácný prsten. Obětní prsten bohyně Kálí, díky němuž ho pronásleduje celá skvadra pravděpodobně indických vyznavačů Kálí. V čele s veleknězem Clangem, Bhutou a dalčími se snaží podle rituálu Ringa natřít na červeno a zabít. Ostatní brouci ho samozřejmě brání (i když ne s takovou vervou, jak by se púředpokládalo, jednou po něm chtějí i to, že si musí uříznout onen prst, kde má obětní prsten.) Za zmínku stojí, že prsten s oním červeným obětním kamenem nelze svléct z Ringova prstenu. Kluci utíkají před indy přes celou Evropu (navšítí i Alpy a Řecko...). Ke konci se ukáže, že Ahme (kněžka) jim pomáhá a snaží se Ringa zachránit. Společně s ní se jim podaří bavit se VClanga a na ostrově v Řecku se konečně daří prsten sundat. Ringo je sice celý politý červenou barvou, ale živý. Film končí rvačkou, mezi obrannou jednotkou beatles a indy. Důležité také je, že Ahme na sebe celou dobu mrkají a Paul má v kněžce zalíbení.
Je tam i pár dalších dějových linií, které nejsou tak důležité, neřeknu vám je, protože chci, aby jste se na film podívali sami a pak si udělali vlastní obrázek. Stojí to za vidění, ale raději si pustím Perný den nebo Žlutou ponorku, než Help!.

Zajímavosti naleznete na http://cs.wikipedia.org/wiki/Help!

Doufám, že vám článek pomůže s Help! a mějte se Beatlesácky ;)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Johny Johny | Web | 2. října 2013 v 21:31 | Reagovat

Miluju tu scénku, jak si John lehá pod ten tank :D Ale jinak je děj jaksik kostrbatý a dost nepřehledný. Perný den je mnohem lepší :)

2 BeatleGirl BeatleGirl | Web | 4. října 2013 v 14:59 | Reagovat

Jééé HELP je to super film, je akčný a najradšej mám tú scénu ked sú v nahrávacom štúdiu. ale celý film je bombový :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama