Významný den

9. října 2013 v 8:19 | Jean |  John Lennon
Dnes je výnamný den. Přesně před třiasedmdesáti lety jistá Julia v nemocnici Maternity Hospital přivedla na svět chlapce. Svého synka pojmenovala John Winston Lennon.

Začal velice zajímavý život byčejnému klukovi z předměstí Liverpoolu. Ani jeho rodiče, Alfred a Julia, ani jeho teta Mimi, nikdo z jeho blízkých netušil, že tento kučeravý veselý chlapec jednou ovlivní chod celé planety. John vyrůstal jak všichni víme u své tety, protože jeho matka se ho "zřekla" otec utekl do zahraničí a nebyl nidko jiný, kdo by se chlapce ujal. Už tyto děsivé události hned na začátku života ovlivnily jeho osobnost.

Z Johna se po matčiné smrti, po smrti svého strýce, po ztrátě těch nejbližších stal vnitřně zahleděná sobecký agresivní výrostek. Vždy šel proti zdi, neuctíval pravidla, posmíval se všem oficírům.

Ale jeho žvot ovlivnila ještě jedna věc HUDBA. Díky Elvisovi, díky Buddymu, díky Chuckovi a spoustě dalším si zamiloval hudbu a sám jí chtěl tvořit. Kolem roku 1956-57 založil svou vlastní skupinu Quarrymen a hned na prvním vystoupení ho slyšel hrát jakýsi Paul McCartney. Hned druhý den John Paula do kapely přidal. Vzniklo tak nejznámější hudební spojení všech dob- LENNON/MCCARTNEY.

Během let se Quarrymen zformovali do beatové skupiny Beetles, poté Silver Beatles, až na The Beatles. Johns nimi jezdil na turné, po Anglii, do Německa,Švédska.. přineslo to své ovoce. Dostávali nabídky na nahrávání, měli manažera Briana Epsteina, vše se vedlo, ale John chtěl víc.

V osobním životě se mu také dařilo, vzal si za manželku svou dlouholetou přítelkyni Cynthii Powellovou, ta mu porodila syna Juliana a měl spousty důvodů, proč být šťastný. On ale nebyl. Vntiřně byl celý život nespokojený, smutný a zraněý. Ač to nedával najevo, byl opravdu ztracený sám v sobě.

I když za celý život řek a udělal mnoho blbostí a urazil mnoho sobo, zranil hodně srdí, já stále věřím, že uvnitř to byl jenom ten malý ustrašený citlivý chlapec, kterého opustila matka, otec a který věděl, že když dá najevo city, že ho svět rozdrtí.

Nechci a nebudu tady popisovat, jak opustil Cynthiu, nechal Juliana samotného, jak měl Yoko, jak ji podváděl s May Pang (!na vlastní Yočinu žádost!) nebo jak měl s Yoko syna Seana.

Jediné, co tímto článkem řeknu je DÍKY Julie, že jsi nám dala takovou osobnost, jakou byl tvůj syn John.


P.s.: Johne, já ti přeju všechno nejlepší, protože vím, že tu jsi mezi námi a vždycky budeš DÍKY ZA VŠE JOHNE!


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama