Prosinec 2013

R.I.P

31. prosince 2013 v 13:48 | Jean |  Ringo Starr
Včera, před 19-ti lety zemřela druhá osoba, z okolí Beatles na rakovinu.
Prní osoba byla matka Paula McCartneye. Zemřela na rakovinu prsu.
Ta, o které mluvím, byla Maureen Starkyová.
Manželka Ricarda Starkeye zemřela 30.prosince 1994 ve výzkumném centru rakoviny Freda Hutchinsona v Seattlu obklopená svým tehdejším manželem Isaacem Tigrettem, dětmi z prvního manželství Zakkem, Lee a Jasonem, dcerou s manželství s Isaacem, Augustou a bývalým manželem Ringem.
Zemřela na rakovinu krve (leukémii.)
S Ringem se poznali, když bylo Maureen asi 17-18 let. Začali spolu chodit, až když si o Richarda Maureen vyloženě řekla (z legrace líbala Paula, v klubu Cavern, ale stála o Richarda). Chodili spolu, i přes nevědomost rodičů Maureen jezdili na dovolenou s Paulem a Jane, užívali si, až z toho vzniklo dítě. Milovali se, tak se vzali v roce 1965, když už byla Maureen měsíc těhotná.
Maureen byla kadeřnicí v Liverpoolu, v rodině s Ringem zastávala stejnou pozici, jako CYnthie u Lennonových. Čekala s teplou večeří až do půlnoci, až se Ringo vrátí, proto média zastávala názor, že je tichá šedá myš. Maureen ale normálně řádila na večírcích, užívala si,doma s Ringem sdílela lásku k soukromí a rodině, společně měli velmi spokojené manželství až do let, kdy Ringo začal otevřeně brát drogy. Partnerství se hroutilo, a v roce 1975 skončilo rozvodem. Nicméně oba se stále přátelili, oba měli nové manželství a až naa tragický Mareenin konec by se dala jejich životní etapa prohlásit za šťastnou.
Maureen si nechávala ráda říkat Mo.
Mo byla krásná žena.
Díky, Mo!Plačící
Jason, Lee, Mo a Zakk
Krátce po svatbě - manželé Satrkeyovi
Nezapomeneme, Mo!

Rockově naladění..-ANKETA

29. prosince 2013 v 22:50 | Jean

Dáme si ANKETIČKU?
Poslouchám si tak šestou skladbu 3 strany dvojalba White album The Beatles (jen si hledejte, která to je :D ) a připomíná mi to, jak jsem slyšela říkat muže z blízkého okruhu Beatles, že považuje tuto píseň za nejrokovější song všech dob.
Já osobě ji považuji za jeden z nejzdařilejších kousků z Bílého alba (také Julia, Blackbird, Don't pass me by, Revolution, Back in the USSR, Dear Prudence....) ale co další rockové pecky? Co třeba Sgt.Pepper'S Lonely Hearts Club Band? To je pořádný opozitér. A i výše zmíněná Revolution, rockové šlágry, kam se podíváš.
ALE která je ta nejlepší? Nejtvrdší? Nejrockovější?
Snažila jsem se dostat do ankety co nejvíce písní a z co nejvíce alb, ale víte, že při takovém množství, jaké kluci nashromáždili, to jde jen těžko :) hlasuje a komentujte, co chybí nebo jaká píseň je nejlepší podle Vás
Hezký den, přeje Jean

John a Cyn aneb nejlepší pár V.

21. prosince 2013 v 16:06 | Jean
Další pokračování příběhu. Užijte si svátky :)

Johnovi se navalila krev do hlavy.
Plnou silou praštil Peta do nosu ten se praštil hlavou o zeď a sesunul se na zem skučel, jako raněný pes "Nikdo o ní nebude mluvit takovym tónem, slyšíš? Nikdo!" zlostně se otočil, ale hluk přivolal pár dalších lidí. Johnovi spolužáci klečeli u Peta a John užuž chěl odejít, když přiběhla i Cyn s pár dalšími lidmi­. Odstrčila dívku, která osoušela Petovi ránu a prohlédla si ho. Odtrhla kus šatů a látkou obmotala Petovi hlavu a zarazila další proudy krve, které se Petovi řinuly z týla hlavy. Zaječela "Dojděte někdo ke školní sestře ksakru! Hned!" když pár lidí odešlo, Pete měl hlavu v klíně Cyn a ona s krvavýma rukama šeptla "Moh's ho zabít..." zvedla k Johnovi oči, ten mezitím klekl k Petovi a držel ho za ruku. Rozplakal se "Promiň…PROMIŇ MI TO!..." položil hlavu na Petovu hruď a plakal.
Peter Shotton naštěstí vyvázl jen s pár tsehy, Když se praštil o tu zeď, ztratil dost krve, ale ne tolik, bay byl ohrožen na životě. John od té nehody nechodil do kšoly. Poflakoval se po městě, chodil okukovat Cynthiin dům, nebo jezdil do Blackpolu. Tolik se styděl. A tolik se nenáviděl. Na celém světě snad neexistoval nikdo, kdo by sebou opovrhoval víc, než John. Pete mu sice poslal dopis, že se na něj nezlobí, John ho také navštívil v nemocnici, kde se mu hodiny omlouval, al stejně to jeho duši nepomohlo. Johnova teta ale nehodlala jen tak sledovat, jak její svěřenec zahálí a v jedno překrásné pondělní ráno k němu vběhla a strhla z něj přikrývku.

Trapnej článek?

14. prosince 2013 v 11:59 | Jane |  O blogu
Ahoj, je mi strašně líto, že sem nechodím, ale mám zakázanej počítač...jako vždy a kromě toho bych se teď měla více soustředit na školu, protože jestli neudělám přijímačky, tak jsem v ...no, vy víte kde. Taky jsem se začala dívat na Pretty little liars, Upíří deníky, začala poslouchat jinou hudbu. Vlastně jsem celkově změnila svůj životní styl a snažím se soustředit na tu změnu, která je podle některých větší než jsem si já sama myslela...Prakticky jsem teď ještě uzavřenější než předtím...vlastně mi k životu stačí můj milej deníček, knihy, Upíří deníky (Ian Somerhalder aka Damon Salvatore), hudba a samozřejmě jídlo (spousta jídla). Každopádně se nebojte občas se sem pokusím něco dát a vlastně, proč byste se taky měli bát že? Je tu Jean a já jí moc děkuju, že tu píše články na úrovni, narozdíl ode mě...

POSLEDNÍ DEN J.Lennona

8. prosince 2013 v 9:48 | Jean |  John Lennon
Nechci to psát. Nechci to zviditelňovat víc, než to bude. Nechci, aby to byla pravda.
Ale je.
před třiatřiceti lety, třinácti hodinami, jednačtyřiceti minutami....
Byla zastřelena ikona lásky a míru. Byla zničena idea rovnocenosti a svobody. Byl promrhán jeden život. Byl zastřelen génius hudby.
BYL ZASTŘELEN JOHN LENNON

Chtěla jsem jet na Lennonovu zeď v Praze, uctít jeho památku, ale nebylo to možné. Chtěl\ jsem jet na sraz Beatlemaniaků do Říčan, nebylo to možné. Sice budu tiše truchlit doma a plakat v soukromí za mého hrdinu, ale to se počítá, ne?
Pustím si film o jeho vraždě. Film o jeho životě. Budu poslouhcat jen jeho smutné písně.
Nebudu oslavovat. Budu truchlit.
Povyprávěla bych vám o přběhu, který se váže k Johnově smrti, k životu Marka Davida Chapmana, jeho vraha, ale to už jsem vyprávěla. Teď vám cci jen připomenout, že dnešní den není jen dnem adventním. Že dnešní den má být věnován muží, kterého zbožňoval témeř celý svět. Muží, který skládal písně vesmírné hloubky. Díky za ně. Díky za něj.
Proklínám Marka Chapmana!


Krásná otázka PROČ?