31.LEDEN 1969

31. ledna 2014 v 8:56 | Jean |  The Beatles
Chci plakat. Chci křičet. Chci kopat a ječet. Je mi zoufale a nikdy jsem nemyslela, že pro mne něčeho konec bude znamenat tak moc.
Včera to bylo přesně 45 LET ODE DNE, KDY BEATLES ODEHRÁLI POSLEDNÍ KONCERT.
Je 31.ledna 1969 a na střeše nahrávací společnosti Apple domu č.3 se srocuje nejslavnější kapela světa. The Beatles rozbalují aparaturu a George Harrison odpočítává.Trvá to 24 minut (ale v různých zdrojích se říká 42), Billy Preston je doprovází na klávesy. Společn zahrají celkem 5 písní, většinu třeba třikrát (Get Back na začátku uprostřed a nakonci, Don't Let me Down dvakrát, I've got a Feeling také 2x, One after 909 jednou a Dig a Pony jednou).
Tento koncert je labutí písní Beatles. Kapela je v totálním rozkladu, všichni členové alespoň jednou oznámí odchod a zase příchod, hádají se a v Twickenhamu, kde nahrávají ještě před střešním koncertem, vládne ponurá a studená atmosféra. Yoko všemu přihlíží, mluví do hraní a Paul všechno řídí, Ringo kouří a doma pije čím dál víc, George se hádá s Paulem a John je úplně flegmatický k celému dění kapely. Pro Ringa to byly "Nejhorší hudební zkoušky všech dob." má pravdu. Kvalita písní v nahrávání nestojí za moc, skládají sice nové písně, ale některé nejsou vůbec přijaty ostatními, nejsou schváleny a nebo se totálně překopají.
Stzřšení koncert je poslední den, kdy se na Beatles dívá víc lidé mimo studio. Střešní koncert je poslední den, kdy je někdo uvidí hrát spolu. Je to poslední den, kdy přinesou radost živě.
31.ledna Beatles vylezli ze studia a zahráli. Ten den je pod budovami poslouchalo stovky lidí. Stěžovali si policii, nebo lezli na ostatní domy aby mohli spatřti nejslavnější kapelu všech dob. V dokumentu Let it Be je záběr na sedmdesátiletého pána s fajfkou, jak leze na protější střechu a nadšeně poslouchá. Řeknětem mi, která skupina umí přimět členy VŠECH generací k tomu, aby lezli na střechy a poslouhcali ji. Jen THE BEATLES.
Ten koncert je pro mne bolestný. Kapela je v rozkladu, kluci se vznájemně uráží a dokument Let it Be je tak plný hořkosti a ukončených vztahů, že se to chvílemi nedá vydržet.
Jejich odkaz je tu snámi a bude, ale nikdy nebudu mít tolik síly, abych se dívala na střeštní koncert bez slz.

♥♥♥♥♥♥♥Koncertu přihlíží na střeše Maureen Starkeyová, Yoko Ono a další.... jsou svědky STŘEŠNÍHO KONCERTU THE BEATLES
♥♥♥
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 beatlewoow beatlewoow | 2. února 2014 v 19:47 | Reagovat

Krásny koncert. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama